Blast Pro Series Nedir? Blast Pro Series Türkiye

OYUN FORMATI

Grup aşamasında, katılım gösteren 6 takım ”Best of One” oyun formatında karşı karşıya gelirler. Tüm takımlar, sahnede oynanacak olan 3 maça aynı anda başlarlar ve toplamda 5 tur maç oynarlar. Maçların ilk 2 turu ana sahne etkinlik gününden 1 gün önce oynanır. ”Best of 3” oyun formatında oynanacak olan grup sahne maçlarıyla belirlenecek 2 takım, direkt olarak Büyük Final’e çıkmaya hak kazanır. Üçüncü olan takım ise, ”BLAST Standoff” adlı gösteri maçında geriye kalan takımlardan birini seçerek, o takımla mücadele eder.

BLAST STAND-OFF

Sıralamada üçüncü olan takım, dördüncü, beşinci veya altıncı olan takımlardan biriyle 20.000$ ödüllü ”Blast Stand-Off” gösteri maçında karşı karşıya gelir. Blast Stand-Off gösteri maçları, ”BLAST Stand-Off” haritasında 1vs1 düello formatında oynanır. Her düello 7 öldürme skoru üzerinden oynanıp, düello başına kazanılan öldürme skorları takımın total skoruna işlenir. 5 düello sonunda en çok öldürme skoruna sahip takım galip gelir. Eğer takımlar berabere kalmışsa, bireysel düellolarda oyuncusu 7 öldürme skoruna ulaşıp en çok galibiyet almış olan takım galip ilan edilir.

Blast Pro Series Nedir? Blast Pro Series Türkiye

Blast Pro Series Nedir? Blast Pro Series Türkiye

BLAST STAND-OFF

Takımlar, her oyuncusuna 1’den 5’e kadar bir sayı belirler ve hakemlere bildirir. Oyuncu eşleşmeleri de bu sayılara göre belirlenir. Bir oyuncu, sadece bir silah disiplininde katılım gösterebilir. Her oyuncu, her raund yeniden doğduğunda birer el bombası, Molotof kokteyli, flaş bombası ve sis bombası ile başlar. Bunlar, her ölüm sonrasında raundun başlangıcında yenilenir. Her düello yukarıdaki sırayla farklı silah kullanılarak yapılır.

SIRALAMA VE PUANLAR

Grup sahne maçlarında takımlar, karşılaşmalarda kazandıkları
puanlarla sıralamaya girer. Eğer karşılaşmalar sonunda iki veya daha fazla takım puanda beraberlik durumuna gelirse, aşağıdaki kurallar beraberliği bozmak adına uygulanır;
1. Berabere kalmış takımlar arasındaki puanlar
2. Berabere kalmış takımlar arasında raund farkı
3. Tüm grup için raund farkı
4. ”Sudden Death Shootout” maçı
(sadece 1, 2 ve 3. ’lük sıralamaları için)

Blast Pro Series Nedir? Blast Pro Series Türkiye

Eğer iki takım arasında beraberlik durumu söz konusu olursa, yukarıdaki koşullar her iki takımın kendi arasında uygulanır ve bunun sonucunda eşitlik bozulur.

Blast Pro Series Nedir? Blast Pro Series Türkiye

PARA ÖDÜLÜ

250.000 $’lık ödül havuzu tüm takımlar arasında dağıtılır.

 

– Birincilik 125.000 $
– İkincilik 50.000 $
– Üçüncülük 25.000 $
– Dördüncülük 15.000 $
– Beşincilik 10.000 $
– Altıncılık 5.000 $

 

Stand-Off Kazananı
20.000 $