Sıkça Sorulan Sorular

BLAST Pro Series Nedir?

Global espor uzmanları ve Blast Pro Series yaratıcılarının oluşturduğu RFRSH Entertainment, İstanbul merkezli spor ve eğlence ajansı Impact34 ve Oyun Ajansı Gaming in Turkey ile işbirliğine giderek turnuvayı İstanbul’da düzenlemek için bir araya geldi. Bizler, eSporla ilgilenen kitleleri bir araya getirmek için yeni nesil espor profesyonelleri olarak dünyanın önemli merkezlerinde organizasyonlar yapan bir ekibiz. Geleneksel sporları eSpor’a dönüştüren bir yapı yerine yeni, rekabetçi, sınırları zorlayan turnuva ve deneyimler sunan, hem temel izleyici kitlesini hem de genel kitleyi hedefleyen bir ekibiz.

Maçlar nasıl oynanıyor?
  • 10 oyuncu
  • 2 takım
  • 7 harita

İlk 16 raundu kazanan, haritayı kazanıyor. Rakiplerin tamamını egale etmek veya başarılı bomba kurma veya çözme işlemleri raunt kazandırıyor.

Oyun Formatı Nasıl?

Grup aşamasında, katılım gösteren 6 takım ”Best of One” oyun formatında karşı karşıya gelirler. Tüm takımlar, sahnede oynanacak olan 3 maça aynı anda başlarlar ve toplamda 5 tur maç oynarlar. Maçların ilk 2 turu ana sahne etkinlik gününden 1 gün önce oynanır. ”Best of 3” oyun formatında oynanacak olan grup sahne maçlarıyla belirlenecek 2 takım, direkt olarak Büyük Final’e çıkmaya hak kazanır. Üçüncü olan takım ise, ”BLAST Standoff” adlı gösteri maçında geriye kalan takımlardan birini seçerek, o takımla mücadele eder.

BLAST Stand Off Nedir?

Sıralamada üçüncü olan takım, dördüncü, beşinci veya altıncı olan takımlardan biriyle 20.000$ ödüllü ”Blast Stand-Off” gösteri maçında karşı karşıya gelir. Blast Stand-Off gösteri maçları, ”BLAST Stand-Off” haritasında 1vs1 düello formatında oynanır. Her düello 7 öldürme skoru üzerinden oynanıp, düello başına kazanılan öldürme skorları takımın total skoruna işlenir. 5 düello sonunda en çok öldürme skoruna sahip takım galip gelir. Eğer takımlar berabere kalmışsa, bireysel düellolarda oyuncusu 7 öldürme skoruna ulaşıp en çok galibiyet almış olan takım galip ilan edilir.

Takımlar, her oyuncusuna 1’den 5’e kadar bir sayı belirler ve hakemlere bildirir. Oyuncu eşleşmeleri de bu sayılara göre belirlenir. Bir oyuncu, sadece bir silah disiplininde katılım gösterebilir. Her oyuncu, her raund yeniden doğduğunda birer el bombası, Molotof kokteyli, flaş bombası ve sis bombası ile başlar. Bunlar, her ölüm sonrasında raundun başlangıcında yenilenir. Her düello yukarıdaki sırayla farklı silah kullanılarak yapılır.

Turnuva ne zaman yapılacak?

BLAST Pro Series Türkiye, 29 Eylül 2018 Cumartesi günü yapılacaktır.

Turnuva nerede yapılacak?

BLAST Pro Series Türkiye, İstanbul Ataşehir’deki ÜLKER SPOR VE ETKİNLİK SALONU’nda yapılacaktır.

Hangi takımlar katılıyor?

Space Soldiers (WESG Dünya İkincisi, Türk Yıldızlar), Astralis (Major 2017’nin Şampiyonları), Efsanevi Ninjas in Pyjamas, Virtus.pro, son Major şampiyonu Cloud9 ve çılgın Brezilyalılar; MIBR!